All Derry Results from the last 28 days.
Printable Results
Friday 12th April 2024
St Marys Slaughtmanus GAC 0-13 v 0-6 Doire Colmcille
Round 1
7 00 PM at Slaughtmanus (Ref: Michael Kelly)
Slaughtneil 0-8 v 3-6 Ballinderry
Round 2
7 30 PM at Ballinderry (Ref: Gavin Dixon)
St Mary’s Ardmore P v P Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 2
Postponed
Dungiven Reserves CONC v 0-0 Steelstown Reserves
Round 2
7 00 PM at Dungiven (Ref: TBC)
Lavey Reserves 1-8 v 0-6 Greenlough Reserves
Round 2
7 00 PM at Lavey (Ref: Paul Quigley)
Glen Reserves 3-5 v 1-5 Banagher Reserves
Round 2
7 00 PM at Glen (Ref: Mervyn Mc Aleese)
Bellaghy Reserves 0-0 v CONC Swatragh Reserves
Round 2
7 00 PM at Bellaghy (Ref: TBC)
Magherafelt Reserves 1-10 v 3-13 Ballinderry Reserves
Round 2
7 00 PM at Magherafelt Reserves (Ref: Mark O Neill)
Swatragh CONC v 0-0 Dungannon
Round 3
7 30 PM at Ballinascreen (Ref: TBC)
Banagher 3-5 v 4-8 Lavey
Round 3
7 30 PM at Banagher (Ref: Gavin Hegarty)
Kevin Lynch Hurling Club 3-6 v 3-4 Ballinascreen
Round 3
7 00 PM at Páirc Chaomhín Uí Loingisgh (Ref: Sean Curran)
Ballinascreen C Team 5-4 v 3-6 Dungannon B Team
Round 3
6 45 PM at Cahore Council Pitch (Ref: Eamon Peter Cassidy)
Kevin Lynch Hurling Club C Team 0-1 v 2-5 Lavey B Team
Round 3
6 30 PM at Banagher (Ref: Gavin Hegarty)
Kevin Lynch Hurling Club B Team 1-2 v 4-3 Ballinascreen B Team
Round 3
6 30 PM at Páirc Chaomhín Uí Loingisgh (Ref: Sean Curran)
Slaughtneil 1-14 v 2-7 Éire Óg An Charraig Mhór
1
7 00 PM at ST Patricks Maghera (Ref: Fergal Hurley)
Thursday 11th April 2024
Bellaghy 3-15 v 1-4 Slaughtneil
Round 3
8 15 PM at Bellaghy (Ref: Martin Mc Erlane)
Ballinascreen 0-6 v 2-4 Dungiven
Round 3
7 00 PM at Ballinascreen (Ref: Thomas Devlin)
Glen 2-6 v 3-15 Lavey
Round 3
7 00 PM at Watty Graham Park (Ref: Richie Donoghue)
Banagher 0-13 v 2-8 O’Donovan Rossa GAC
Round 3
7 00 PM at Banagher (Ref: Caolan Mc Donald)
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG 2-6 v 1-2 Ballymaguigan
Round 3
8 00 PM at Doire Trasna (Ref: Gavin Hegarty)
Steelstown Brian Og’s 1-6 v 1-16 Glenullin
Round 3
7 00 PM at Pairc Brid (Ref: Damien Harkin)
The Loup 1-10 v 2-8 Eoghan Rua
Round 3
7 00 PM at Loup (Ref: Gavin Walker)
Swatragh 2-5 v 2-3 Craigbane
Round 3
7 00 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: Harry Tohill)
Limavady Wolfhounds 2-6 v 3-6 Desertmartin
Round 3
7 00 PM at Limavady (Ref: Terence Mc Gilligan)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough 2-7 v 1-7 St Michael’s GAC Lissan
Round 3
7 00 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: Peter Walls)
St Malachy’s Castledawson 8-10 v 1-0 Dungiven
Round 3
7 00 PM at Castledawson (Ref: Kevin McNally)
Bellaghy 1-6 v 0-9 Faughanvale
Round 3
7 00 PM at Bellaghy (Ref: Eoin Connolly)
John Mitchel’s GAC, Claudy 4-8 v 2-10 Ballerin
Round 3
7 00 PM at Claudy (Ref: Paul Downey)
O’Brien’s G.F.C Foreglen 2-12 v 1-6 St Michael’s
Round 3
7 00 PM at Foreglen (Ref: Mervyn Mc Aleese)
St Marys Slaughtmanus GAC 2-7 v 3-7 Sean Dolans
Round 3
7 00 PM at Slaughtmanus (Ref: Michael (snr) Mc Laughlin)
Doire Colmcille 3-15 v 0-6 St Mary’s Ardmore
Round 3
7 00 PM at Pairc Cholmcille (Ref: Timothy Daly)
Wednesday 10th April 2024
Derry 5-16 v 0-3 Antrim
Round 5
7 30 PM at Owenbeg (Ref: Mark Dorrian)
Magilligan 1-12 v 0-5 Drum
Round 5
6 45 PM at Magilligan (Ref: Terence Mc Gilligan)
Bellaghy 1-8 v 1-13 Kilrea
Round 2
7 00 PM at Bellaghy (Ref: Maurice Corrigan)
St Malachy’s Castledawson 2-12 v 1-16 Dungiven
Round 2
7 00 PM at Castledawson (Ref: Barry Cassidy)
Limavady Wolfhounds 1-7 v 1-4 Kilrea
Round 2
7 00 PM at Limavady (Ref: Cianan Canney)
St.Finbarrs 3-14 v 2-5 Loughbeg Harps
Round 2
8 30 PM at Owenbeg (Ref: Ciaran O Kane)
Tuesday 9th April 2024
Lavey 2-22 v 0-11 Slaughtneil
Round 3
7 00 PM at Lavey (Ref: James Forrester)
Setanta CONC v 0-0 St.Finbarrs
Round 3
7 00 PM at Setanta (Ref: TBC)
Dungannon 5-20 v 5-10 Kevin Lynch Hurling Club
Round 3
7 00 PM at Dungannon (Ref: Tarlach Conway)
Na Magha 1-7 v 4-14 Swatragh
Round 3
7 00 PM at Na Magha (Ref: James Connors)
Ballinascreen 4-12 v 0-4 Banagher
Round 3
7 00 PM at Ballinascreen (Ref: Cianan Canney)
Monday 8th April 2024
Swatragh 9-15 v 2-6 Naomh Ádhamhnáin/St Eunan’s
1
7 45 PM at Swatragh (Ref: Aidan Mc Aleer)
CLG Carndomhnaigh 8-5 v 3-10 Na Magha
1
7 00 PM at Carndonagh (Ref: Noel Mullaney)
Glenullin 3-6 v 2-9 Ballinascreen
Round 1
7 30 PM at Glenullin (Ref: Kevin McNally)
Dungiven 1-7 v 5-8 Bellaghy
Round 1
7 30 PM at Owenbeg (Ref: Mervyn Mc Aleese)
Glenullin B Team 1-3 v 4-13 Ballinascreen B Team
Round 1
6 30 PM at Glenullin (Ref: Kevin McNally)
Dungiven B Team 7-6 v 2-5 Bellaghy B Team
Round 1
6 30 PM at Owenbeg (Ref: Mervyn Mc Aleese)
Culmore Cu Chulainns 1-4 v 9-13 Faughanvale
Round 1
7 30 PM at Thornhill Derry (Ref: Paul Quigley)
John Mitchel’s GAC, Claudy 3-4 v 5-6 St Marys Slaughtmanus GAC
Round 1
7 30 PM at Claudy (Ref: Gregory Mc Williams)
The Loup 4-9 v 1-4 Swatragh
Round 1
7 30 PM at Loup (Ref: Peter Walls)
Eoghan Rua 1-5 v 1-14 Banagher
Round 1
6 45 PM at Coleraine (Ref: Ciaran O Kane)
Eoghan Rua B Team 3-6 v 1-2 Banagher B Team
Round 1
7 30 PM at Coleraine (Ref: Ciaran O Kane)
Culmore Cu Chulainns B Team 4-9 v 3-3 Faughanvale B Team
Round 1
6 30 PM at Thornhill Derry (Ref: Paul Quigley)
John Mitchel’s GAC, Claudy B Team 0-7 v 1-2 St Marys Slaughtmanus GAC B Team
Round 1
6 30 PM at Cumber Pitch (Ref: Gregory Mc Williams)
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG 6-6 v 0-4 Desertmartin
Round 1
7 00 PM at Doire Trasna (Ref: Emmet Mc Shane)
Limavady Wolfhounds 5-2 v 2-5 Ballerin
Round 1
7 00 PM at Limavady (Ref: Martin Donnelly)
Sean O’Leary GAC Newbridge 5-8 v 2-2 O’Brien’s G.F.C Foreglen
Round 1
7 00 PM at Newbridge (Ref: Eoin Connolly)
Ballymaguigan 1-7 v 4-10 St Patrick’s
Round 1
7 00 PM at Ballymaguigan (Ref: Claire Flanagan)
Sean Dolans 5-14 v 1-1 St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough
Round 1
7 00 PM at Sean Dolans (Ref: Michael Kelly)
Ballinascreen 11-16 v 5-4 Dungiven
Round 1
7 50 PM at Ballinascreen (Ref: Caolan Mc Donald)
Glack 4-6 v 5-8 Magilligan
Round 1
7 00 PM at Magilligan (Ref: Ciaran Brolly)
Ballinascreen 6-8 v 4-3 St Mary’s Ardmore
Round 1
7 00 PM at Ballinascreen (Ref: Caolan Mc Donald)
Doire Colmcille 4-4 v 10-10 O’Donovan Rossa GAC
Round 1
7 00 PM at Pairc Cholmcille (Ref: Timothy Daly)
Sunday 7th April 2024
Glack 0-6 v 0-10 Magilligan
Round 4
2 00 PM at Magilligan (Ref: Kieran Jnr Connor)
Glen 2-8 v 1-12 Kilrea
Round 1
6 30 PM at Watty Graham Park (Ref: Mark Mc Geehan)
Swatragh 1-11 v 0-6 Ballinascreen
Round 1
2 30 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: Damien Harkin)
St Malachy’s Castledawson 2-11 v 0-10 The Loup
Round 1
2 30 PM at Castledawson (Ref: Cathal Doherty)
Steelstown Brian Og’s 1-11 v 2-8 Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 1
2 30 PM at Pairc Brid (Ref: Gavin Hegarty)
Dungiven 0-8 v 1-10 O’Donovan Rossa GAC
Round 1
2 30 PM at Pairc Ui Cathain (Ref: Richie Donoghue)
Glen Reserves 3-10 v 4-7 Kilrea Reserves
Round 1
5 00 PM at Glen (Ref: PG Bradley)
Swatragh Reserves 1-8 v 0-3 Ballinascreen Reserves
Round 1
1 00 PM at Swatragh Reserves (Ref: Mervyn Mc Aleese)
Castledawson Reserves 2-5 v 1-3 Loup Reserves
Round 1
1 00 PM at Castledawson Reserves (Ref: Terence Mc Gilligan)
Steelstown Reserves 3-8 v 3-11 Newbridge Reserves
Round 1
1 00 PM at Steelstown Reserves (Ref: Cianan Canney)
Slaughtneil Reserves 0-0 v CONC Coleraine Reserves
Round 1
1 00 PM at Slaughtneil (Ref: TBC)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough 0-8 v 0-6 Limavady Wolfhounds
Round 1
4 00 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: Paul Quigley)
Lavey 3-10 v 1-4 Ballymaguigan
Round 1
2 30 PM at Lavey (Ref: Caolan Mc Donald)
Craigbane 1-11 v 1-9 Desertmartin
Round 1
2 30 PM at Craigbane (Ref: Aidan Mc Aleer)
Faughanvale 2-6 v 1-6 O’Brien’s G.F.C Foreglen
Round 1
2 30 PM at John McLaughlin Park (Ref: Patrick Devlin)
St Michael’s GAC Lissan 0-6 v 0-7 Drumsurn
Round 1
2 30 PM at Lissan (Ref: Maurice Corrigan)
Greenlough Reserves 0-0 v CONC Limavady Reserves
Round 1
5 30 PM at Greenlough Reserves (Ref: TBC)
Lavey Reserves 4-12 v 0-4 Ballymaguigan Reserves
Round 1
1 00 PM at Lavey (Ref: Gregory Mc Williams)
Faughanvale Reserves 0-0 v CONC Foreglen Reserves
Round 1
1 00 PM at Faughanvale Reserves (Ref: TBC)
Lissan Reserves 0-0 v CONC Drumsurn Reserves
Round 1
1 00 PM at Lissan Reserves (Ref: TBC)
Lavey 4-10 v 4-4 Kilrea
Round 1
6 00 PM at Lavey (Ref: Kevin McNally)
Lavey B Team 3-5 v 2-5 Kilrea B Team
Round 1
7 15 PM at Lavey (Ref: Eoin Connolly)
Slaughtneil 1-3 v 3-9 Glen
Round 1
3 30 PM at Slaughtneil (Ref: Brendan Quinn)
Ballinderry 4-5 v 7-7 Banagher
Round 1
1 00 PM at Banagher (Ref: Kevin McNally)
Kilrea 2-11 v 2-5 Ballymaguigan
Round 1
10 00 AM at Kilrea (Ref: Cianan Canney)
Swatragh 1-7 v 1-8 Eoghan Rua
Round 1
10 00 AM at Davitt Park, Swatragh (Ref: Timothy Daly)
St Patrick’s 0-7 v 3-10 Limavady Wolfhounds
Round 1
11 00 AM at Drumsurn (Ref: Ciaran Brolly)
Dungiven 4-6 v 2-5 Desertmartin
Round 2
10 30 AM at Pairc Ui Cathain (Ref: Claire Flanagan)
Glenullin 0-5 v 1-9 Ballinascreen
Round 3
5 30 PM at Glenullin (Ref: Caolan Hazlett)
Loughbeg Harps 1-3 v 3-14 Swatragh
Round 3
12 00 PM at Magherafelt St Marys (Ref: James Callaghan)
CLG Bun Cranncha CONC v 0-0 St.Finbarrs
Round 3
12 00 PM at C.L.G. Bun Cranncha (Ref: James Connors)
Saturday 6th April 2024
Derry 1-8 v 1-5 Cavan
Round 1
1 00 PM at Owenbeg (Ref: Conall Roberts)
Drum 0-0 v 1-8 Ballerin
Round 4
5 00 PM at Owenbeg (Ref: Paul Quigley)
Steelstown Reserves 0-0 v CONC Lavey Reserves
Round 1
5 00 PM at Steelstown Reserves (Ref: TBC)
Meath 1-16 v 1-10 Derry
Round 2
3 00 PM at Páirc Tailteann (Ref: Mark Ryan)
Friday 5th April 2024
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG 1-10 v 2-10 St Marys Slaughtmanus GAC
Round 4
7 00 PM at Doire Trasna (Ref: Gavin Dixon)
Bellaghy 1-13 v 0-7 Ballinderry
Round 1
8 00 PM at Bellaghy (Ref: Brendan Quinn)
Slaughtneil 2-9 v 1-10 Eoghan Rua
Round 1
6 45 PM at Slaughtneil (Ref: Martin Mc Erlane)
Bellaghy Reserves 1-11 v 3-6 Ballinderry Reserves
Round 1
6 30 PM at Drumanee (Ref: Cyril Hargan)
Glenullin 3-13 v 3-8 John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 1
7 45 PM at Glenullin (Ref: Barry Cassidy)
Glenullin Reserves 1-13 v 2-6 Claudy Reserves
Round 1
6 30 PM at Glenullin Reserves (Ref: Cianan Canney)
Greenlough Reserves 3-4 v 1-3 Glen Reserves
Round 1
7 00 PM at Greenlough Reserves (Ref: Fergal Hurley)
Newbridge Reserves 3-11 v 3-3 Ogra Colmcille
Round 1
7 00 PM at Newbridge (Ref: Gregory Mc Williams)
Dungannon 7-4 v 2-11 Kevin Lynch Hurling Club
Round 2
6 30 PM at Dungannon (Ref: Niall Clifford)
Ballinascreen 2-6 v 2-4 Na Magha
Round 2
6 30 PM at Cahore Council Pitch (Ref: Malachy Mc Toal)
Slaughtneil 3-18 v 2-6 Banagher
Round 2
6 30 PM at ST Patricks Maghera (Ref: Ciaran O Kane)
Lavey 7-15 v 0-7 Swatragh
Round 2
6 30 PM at Lavey (Ref: Timothy Daly)
Lavey B Team 3-6 v 1-5 Ballinascreen C Team
Round 2
7 45 PM at Lavey (Ref: Timothy Daly)
Dungannon B Team 1-2 v 4-10 Kevin Lynch Hurling Club B Team
Round 2
7 30 PM at Dungannon (Ref: Niall Clifford)
Ballinascreen B Team 10-5 v 1-3 Setanta
Round 2
7 30 PM at Cahore Council Pitch (Ref: Malachy Mc Toal)
Slaughtneil B Team 5-13 v 0-2 Kevin Lynch Hurling Club C Team
Round 2
7 30 PM at ST Patricks Maghera (Ref: Ciaran O Kane)
Thursday 4th April 2024
Moneymore GAC 2-8 v 2-10 Ballerin
Round 2
7 00 PM at Moneymore (Ref: Kevin McNally)
St.Finbarrs 3-7 v 3-19 Lavey
Round 2
7 00 PM at ST Marys Magherafelt (Ref: David Ryan)
Kevin Lynch Hurling Club 5-17 v 1-3 Carrickmore
Round 2
7 00 PM at Páirc Chaomhín Uí Loingisgh (Ref: Timothy Daly)
Kevin Lynch Hurling Club B Team 3-3 v 4-10 Swatragh
Round 2
7 00 PM at Páirc Chaomhín Uí Loingisgh (Ref: Gavin Hegarty)
Setanta 0-3 v 0-15 Banagher
Round 2
7 00 PM at Coleraine (Ref: Sean Curran)
Naomh Ádhamhnáin/St Eunan’s 1-6 v 4-10 Na Magha
Round 1
6 30 PM at St Eunan's (Ref: Ciaran O Neill)
Wednesday 3rd April 2024
Monaghan 2-6 v 1-11 Derry
Round 4
7 30 PM at Castleblayney (Ref: Micheal Moore)
Tuesday 2nd April 2024
Bellaghy 5-12 v 3-6 Glen
Round 3
7 00 PM at Bellaghy (Ref: Cathal Doherty)
Steelstown Brian Og’s 1-13 v 1-7 O’Donovan Rossa GAC
Round 3
7 00 PM at Pairc Brid (Ref: Caolan Mc Donald)
Dungiven 2-6 v 1-9 Lavey
Round 3
6 45 PM at Pairc Ui Cathain (Ref: Caolan Hazlett)
Craigbane 0-4 v 1-5 Faughanvale
Round 3
7 00 PM at Craigbane (Ref: Mervyn Mc Aleese)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough 2-10 v 1-7 Limavady Wolfhounds
Round 3
7 00 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: Peter Walls)
Swatragh 6-11 v 0-3 Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 3
7 00 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: Gregory Mc Williams)
St Patrick’s 1-5 v 1-6 Kilrea
Round 3
7 00 PM at Drumsurn (Ref: Martin Donnelly)
John Mitchel’s GAC, Claudy 0-9 v 2-14 Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG
Round 3
7 00 PM at Claudy (Ref: Terence Mc Gilligan)
Doire Rua 3-10 v 3-13 Ballerin
Round 3
7 00 PM at Coleraine (Ref: Paul Quigley)
St Marys Slaughtmanus GAC 0-8 v 3-13 St Malachy’s Castledawson
Round 3
7 00 PM at Slaughtmanus (Ref: Michael Kelly)
Sean Dolans 1-12 v 0-5 Ballymaguigan
Round 3
7 00 PM at Sean Dolans (Ref: Cianan Canney)
Sunday 31st March 2024
Dublin 2-21 v 3-18 Derry
Final
4 00 PM at Páirc an Chrócaigh (Ref: Conor Lane)
Swatragh 6-23 v 0-2 Letterkenny Gaels
Round 2
12 00 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: Noel Mullaney)
Saturday 30th March 2024
Derry 1-14 v 1-8 Tyrone
Final
5 30 PM at Owenbeg (Ref: James Connors)
Doire Colmcille 8-13 v 1-2 St Mary’s Ardmore
Round 3
2 00 PM at Pairc Cholmcille (Ref: Paul Quigley)
St Marys Slaughtmanus GAC 2-16 v 0-6 Sean Dolans
Round 3
2 00 PM at Slaughtmanus (Ref: Mervyn Mc Aleese)
Magilligan 2-13 v 0-11 Moneymore GAC
Round 3
2 00 PM at Magilligan (Ref: Damien Harkin)
Ballerin 2-8 v 2-6 Glack
Round 3
2 00 PM at Ballerin (Ref: Jude Dixon )