Hughes Steel Fabrications U17 Football League
 ACFL U17A
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Ballinderry43019253397
2Lavey43107238346
3Ballinascreen53204552-76
4Glenullin4211574895
5O'Donovan Rossa GAC52308171104
6Bellaghy52306894-264
7Dungiven51404363-202
8Glen41304786-392



 ACFL U17B1
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Faughanvale550088434510
2The Loup641112489359
3Slaughtneil642012571548
4Sean O'Leary GAC Newbridge642011283298
5Steelstown Brian Og's632110961487
6Swatragh6330100106-66
7St Oliver Plunkett's GAC, Greenlough52309864344
8Limavady Wolfhounds615050114-642
9St Patrick's615041167-1262
10Desertmartin40403483-490



 ACFL U17B2 Grp 1
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1St Michael's GAC Lissan44007142298
2Kilrea43107747306
3Ballymaguigan4310656056
4Eoghan Rua42206477-134
5John Mitchel's GAC, Claudy514068119-512
6Doire Colmcille50500000



 ACFL U17B2 Grp 2
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1O'Brien's G.F.C Foreglen43019727707
2Banagher330010421836
3Craigbane330010023776
4St Malachy's Castledawson4211646135
5Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG51407497-232
6Ballerin514064167-1032
7St Marys Slaughtmanus GAC404049156-1070



Wednesday 13th April 2022
The Loup 3-7 v 5-16 Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 1
7 00 PM at Loup (Ref: Harry Tohill)
Monday 18th April 2022
St Patrick’s 0-0 v CONC Desertmartin
Round 1
7 00 PM at Drumsurn (Ref: TBC)
Steelstown Brian Og’s 6-14 v 0-4 Limavady Wolfhounds
Round 1
7 00 PM at Pairc Brid (Ref: Gavin Hegarty)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough 2-7 v 2-8 Faughanvale
Round 1
7 00 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: Caolan Mc Donald)
Swatragh 2-11 v 2-7 Slaughtneil
Round 1
7 45 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: Martin Donnelly)
Monday 2nd May 2022
Glen 0-4 v 3-12 Ballinderry
Round 1
7 00 PM at Watty Graham Park (Ref: Michael Kelly)
Lavey 2-20 v 1-6 Dungiven
Round 1
7 00 PM at Lavey (Ref: Gregory Mc Williams)
Ballinascreen 3-8 v 2-6 Bellaghy
Round 1
7 00 PM at Ballinascreen (Ref: Harry Tohill)
Glenullin 2-11 v 0-6 O’Donovan Rossa GAC
Round 1
7 45 PM at Glenullin (Ref: Cathal Doherty)
Desertmartin 0-5 v 2-21 Slaughtneil
Round 2
7 00 PM at Desertmartin (Ref: Cathal Forbes)
Sean O’Leary GAC Newbridge 5-13 v 2-5 St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough
Round 2
7 00 PM at Newbridge (Ref: Patrick Walsh)
St Patrick’s 1-12 v 4-20 The Loup
Round 2
7 00 PM at Drumsurn (Ref: Terence Mc Gilligan)
Limavady Wolfhounds 0-9 v 1-20 Swatragh
Round 2
7 00 PM at Limavady (Ref: Damien Harkin)
Faughanvale 1-7 v 0-6 Steelstown Brian Og’s
Round 2
7 00 PM at John McLaughlin Park (Ref: Martin Donnelly)
Kilrea 6-19 v 3-5 John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 1
7 15 PM at Kilrea (Ref: Vincent Boyle)
Doire Colmcille CONC v 0-0 St Michael’s GAC Lissan
Round 1
7 15 PM at Pairc Cholmcille (Ref: TBC)
Ballymaguigan 6-12 v 6-8 Eoghan Rua
Round 1
7 15 PM at Ballymaguigan (Ref: Michael Quinn)
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG 2-3 v 2-20 Banagher
Round 1
7 00 PM at Doire Trasna (Ref: Gavin Hegarty)
O’Brien’s G.F.C Foreglen 6-16 v 0-6 Ballerin
Round 1
7 00 PM at Foreglen (Ref: Mervyn Mc Aleese)
St Malachy’s Castledawson 1-5 v 5-14 Craigbane
Round 1
7 00 PM at Castledawson (Ref: PG Bradley)
Wednesday 11th May 2022
Dungiven 0-9 v 1-7 Glenullin
Round 2
7 15 PM at Pairc Ui Cathain (Ref: Brendan Quinn)
Friday 13th May 2022
Ballerin 1-6 v 6-11 St Malachy’s Castledawson
Round 2
7 30 PM at Ballerin (Ref: Martin O'Connor)
Monday 16th May 2022
O’Donovan Rossa GAC 2-6 v 1-10 Ballinascreen
Round 2
7 00 PM at Magherafelt (Ref: Cathal Forbes)
Bellaghy 4-23 v 2-9 Glen
Round 2
7 00 PM at Bellaghy (Ref: Caolan Mc Donald)
Ballinderry P v P Lavey
Round 2
Postponed
Swatragh 1-4 v 3-12 Faughanvale
Round 3
7 00 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: Maurice Corrigan)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough 9-13 v 0-5 St Patrick’s
Round 3
7 00 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: Vincent Boyle)
Steelstown Brian Og’s 3-12 v 0-10 Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 3
7 30 PM at Pairc Brid (Ref: Gavin Hegarty)
Slaughtneil 2-13 v 1-5 Limavady Wolfhounds
Round 3
8 00 PM at Slaughtneil (Ref: John Joe Cleary)
John Mitchel’s GAC, Claudy 4-7 v 2-15 Ballymaguigan
Round 2
7 30 PM at Claudy (Ref: Kieran Jnr Connor)
Craigbane 7-15 v 1-8 Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG
Round 2
7 00 PM at Craigbane (Ref: Mervyn Mc Aleese)
Friday 20th May 2022
The Loup 3-20 v 3-4 Desertmartin
Round 3
7 00 PM at Loup (Ref: Richie Donoghue)
Monday 30th May 2022
Lavey 3-18 v 0-5 Bellaghy
Round 3
6 45 PM at Lavey (Ref: Thomas Devlin)
Glen 0-11 v 7-8 O’Donovan Rossa GAC
Round 3
7 00 PM at Watty Graham Park (Ref: Cathal Forbes)
Dungiven 3-5 v 2-11 Ballinderry
Round 3
7 00 PM at Pairc Ui Cathain (Ref: Mervyn Mc Aleese)
Glenullin 1-8 v 1-11 Ballinascreen
Round 3
7 45 PM at Glenullin (Ref: Harry Tohill)
The Loup 2-6 v 0-11 St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough
Round 4
7 00 PM at Loup (Ref: Brendan Quinn)
Sean O’Leary GAC Newbridge 4-16 v 4-7 Swatragh
Round 4
7 00 PM at Newbridge (Ref: Martin Donnelly)
St Patrick’s 1-2 v 6-18 Steelstown Brian Og’s
Round 4
7 00 PM at Drum (Ref: Caolan Mc Donald)
Faughanvale 3-10 v 1-12 Slaughtneil
Round 4
7 30 PM at John McLaughlin Park (Ref: Kieran Jnr Connor)
Eoghan Rua 0-0 v CONC Doire Colmcille
Round 2
7 30 PM at Coleraine (Ref: Barry Rushe)
St Marys Slaughtmanus GAC 0-4 v 7-14 Craigbane
Round 3
7 00 PM at Slaughtmanus (Ref: Ciaran Brolly)
St Malachy’s Castledawson 2-6 v 2-6 O’Brien’s G.F.C Foreglen
Round 3
7 00 PM at Castledawson (Ref: Paul Quigley)
Monday 6th June 2022
Banagher 8-22 v 1-4 St Marys Slaughtmanus GAC
Round 2
7 30 PM at Banagher (Ref: Martin Donnelly)
Friday 10th June 2022
Desertmartin 2-10 v 5-12 Limavady Wolfhounds
Round 4
7 00 PM at Glen (Ref: Chris Hickson)
Monday 13th June 2022
Ballinascreen 3--8 v 2-11 Glen
Round 4
6 45 PM at Ballinascreen (Ref: Martin O'Connor)
O’Donovan Rossa GAC 5-9 v 2-13 Lavey
Round 4
7 00 PM at Magherafelt (Ref: Harry Tohill)
Bellaghy 0-0 v CONC Dungiven
Round 4
7 00 PM at Bellaghy (Ref: TBC)
Ballinderry 2-13 v 3-10 Glenullin
Round 4
7 00 PM at Ballinderry (Ref: Thomas Devlin)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough --- v --- Desertmartin
Round 5
7 00 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: Sean Mc Guigan)
Slaughtneil 3-7 v 2-9 Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 5
7 00 PM at Slaughtneil (Ref: Ciaran Brolly)
Swatragh 3-15 v 1-6 St Patrick’s
Round 5
7 00 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: Gregory Mc Williams)
Limavady Wolfhounds 0-2 v 5-9 Faughanvale
Round 5
7 00 PM at Limavady (Ref: Declan O Connor)
Steelstown Brian Og’s 0-9 v 1-6 The Loup
Round 5
7 30 PM at Pairc Brid (Ref: Gavin Hegarty)
Doire Colmcille CONC v 0-0 Ballymaguigan
Round 3
7 30 PM at Pairc Cholmcille (Ref: TBC)
St Michael’s GAC Lissan 5-16 v 1-11 John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 3
7 30 PM at Lissan (Ref: Caolan Mc Donald)
Ballerin 9-8 v 8-10 St Marys Slaughtmanus GAC
Round 4
7 00 PM at Ballerin (Ref: Martin Donnelly)
O’Brien’s G.F.C Foreglen 1-8 v 0-5 Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG
Round 4
7 00 PM at Foreglen (Ref: Kieran Jnr Connor)
Friday 17th June 2022
Eoghan Rua 1-5 v 5-11 Kilrea
Round 3
7 00 PM at Loreto College Coleraine (Ref: Kevin McNally)
Monday 20th June 2022
St Michael’s GAC Lissan 4-13 v 1-11 Kilrea
Round 2
7 30 PM at Lissan (Ref: Gregory Mc Williams)
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG 7-17 v 1-6 Ballerin
Round 3
7 30 PM at Doire Trasna (Ref: Gavin Hegarty)
Monday 27th June 2022
Glenullin P v P Glen
Round 5
Postponed
Dungiven 0-11 v 2-4 O’Donovan Rossa GAC
Round 5
7 30 PM at Pairc Ui Cathain (Ref: Paul Quigley)
Lavey 0-0 v CONC Ballinascreen
Round 5
7 30 PM at Lavey (Ref: TBC)
Ballinderry 7-14 v 1-13 Bellaghy
Round 5
7 30 PM at Ballinderry (Ref: Maurice Corrigan)
Desertmartin P v P Faughanvale
Round 6
Postponed
The Loup 3-17 v 0-10 Swatragh
Round 6
7 30 PM at Loup (Ref: Harry Tohill)
Sean O’Leary GAC Newbridge 0-0 v CONC Limavady Wolfhounds
Round 6
7 30 PM at Newbridge (Ref: TBC)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough 3-14 v 1-2 Steelstown Brian Og’s
Round 6
7 30 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: Gregory Mc Williams)
St Patrick’s 0-7 v 6-17 Slaughtneil
Round 6
7 30 PM at Drumsurn (Ref: Gavin Dixon)
Ballymaguigan 2-8 v 2-9 St Michael’s GAC Lissan
Round 4
7 00 PM at Ballymaguigan (Ref: Chris Hickson)
John Mitchel’s GAC, Claudy 4-9 v 7-9 Eoghan Rua
Round 4
7 30 PM at Claudy (Ref: Damien Harkin)
Kilrea 0-0 v CONC Doire Colmcille
Round 4
7 30 PM at Kilrea (Ref: TBC)
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG 2-5 v 3-6 St Malachy’s Castledawson
Round 5
7 30 PM at Doire Trasna (Ref: Michael (snr) Mc Laughlin)
St Marys Slaughtmanus GAC 1-1 v 8-16 O’Brien’s G.F.C Foreglen
Round 5
7 30 PM at Slaughtmanus (Ref: Cathal Doherty)
Banagher 4-20 v 1-2 Ballerin
Round 5
7 30 PM at Banagher (Ref: Ciaran Brolly)
Monday 11th July 2022
Craigbane --- v --- Banagher
Round 4
7 30 PM at Craigbane (Ref: Michael (snr) Mc Laughlin)
Monday 1st August 2022
Glen --- v --- Lavey
Round 6
7 00 PM at Watty Graham Park (Ref: TBC)
O’Donovan Rossa GAC --- v --- Ballinderry
Round 6
7 00 PM at Magherafelt (Ref: TBC)
Bellaghy --- v --- Glenullin
Round 6
7 00 PM at Bellaghy (Ref: TBC)
Ballinascreen --- v --- Dungiven
Round 6
7 00 PM at Ballinascreen (Ref: TBC)
Steelstown Brian Og’s --- v --- Desertmartin
Round 7
7 00 PM at Pairc Brid (Ref: TBC)
Slaughtneil --- v --- The Loup
Round 7
7 00 PM at Slaughtneil (Ref: TBC)
Swatragh --- v --- St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough
Round 7
7 00 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: TBC)
Limavady Wolfhounds --- v --- St Patrick’s
Round 7
7 00 PM at Limavady (Ref: TBC)
Faughanvale --- v --- Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 7
7 00 PM at John McLaughlin Park (Ref: TBC)
Eoghan Rua --- v --- St Michael’s GAC Lissan
Round 5
7 15 PM at Coleraine (Ref: TBC)
Doire Colmcille CONC v 0-0 John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 5
7 15 PM at Pairc Cholmcille (Ref: TBC)
Ballymaguigan --- v --- Kilrea
Round 5
7 15 PM at Ballymaguigan (Ref: TBC)
Ballerin --- v --- Craigbane
Round 6
7 00 PM at Ballerin (Ref: TBC)
O’Brien’s G.F.C Foreglen --- v --- Banagher
Round 6
7 00 PM at Foreglen (Ref: TBC)
St Malachy’s Castledawson --- v --- St Marys Slaughtmanus GAC
Round 6
7 00 PM at Castledawson (Ref: TBC)
Monday 8th August 2022
Dungiven --- v --- Glen
Round 7
7 00 PM at Pairc Ui Cathain (Ref: TBC)
Glenullin --- v --- Lavey
Round 7
7 00 PM at Glenullin (Ref: TBC)
Bellaghy --- v --- O’Donovan Rossa GAC
Round 7
7 00 PM at Bellaghy (Ref: TBC)
Ballinderry --- v --- Ballinascreen
Round 7
7 00 PM at Ballinderry (Ref: TBC)
St Patrick’s --- v --- Faughanvale
Round 8
7 00 PM at Drum (Ref: TBC)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough --- v --- Slaughtneil
Round 8
7 00 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: TBC)
The Loup --- v --- Limavady Wolfhounds
Round 8
7 00 PM at Loup (Ref: TBC)
Steelstown Brian Og’s --- v --- Swatragh
Round 8
7 00 PM at Pairc Brid (Ref: TBC)
Desertmartin --- v --- Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 8
7 00 PM at Desertmartin (Ref: TBC)
St Marys Slaughtmanus GAC --- v --- Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG
Round 7
7 00 PM at Slaughtmanus (Ref: TBC)
Craigbane --- v --- O’Brien’s G.F.C Foreglen
Round 7
7 00 PM at Craigbane (Ref: TBC)
Banagher --- v --- St Malachy’s Castledawson
Round 7
7 00 PM at Banagher (Ref: TBC)
Monday 15th August 2022
Faughanvale --- v --- The Loup
Round 9
7 00 PM at John McLaughlin Park (Ref: TBC)
Limavady Wolfhounds --- v --- St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough
Round 9
7 00 PM at Limavady (Ref: TBC)
Sean O’Leary GAC Newbridge --- v --- St Patrick’s
Round 9
7 00 PM at Newbridge (Ref: TBC)
Slaughtneil --- v --- Steelstown Brian Og’s
Round 9
7 00 PM at Slaughtneil (Ref: TBC)
Swatragh --- v --- Desertmartin
Round 9
7 00 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: TBC)