O'Neills U18 Football Championship Group Stage
 O'Neills U18 Football Championship Grp A
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Bellaghy33007833456
2Swatragh32104649-34
3Ballinascreen31203644-82
4St Oliver Plunkett's GAC, Greenlough30304074-340



 O'Neills U18 Football Championship Grp B
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Dungiven33008716716
2Limavady Wolfhounds32104354-114
3Faughanvale31203242-102
4St Patrick's30302171-500



 O'Neills U18 Football Championship Grp C
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Glen33009923766
2Banagher32108752354
3John Mitchel's GAC, Claudy31202364-412
4Ballerin303030100-700



 O'Neills U18 Football Championship Grp D
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Slaughtneil22003718194
2Kilrea21102932-32
3Sean O'Leary GAC Newbridge31201733-162
4Eoghan Rua10100000



 O'Neills U18 Football Championship Grp E
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Lavey1100392372
2St Michael's GAC Lissan21101753-362
3Desertmartin10101415-10



 O'Neills U18 Football Championship Grp F
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1O'Donovan Rossa GAC33006927426
2Glenullin21103643-72
3St Malachy's Castledawson3120767512
4St Michael's2020743-360



 O'Neills U18 Football Championship Grp G
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Craigbane32105431234
2Steelstown Brian Og's32105539164
3St Marys Slaughtmanus GAC3210494184
4Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG30302471-470



 O'Neills U18 Football Championship Grp H
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Ballinderry220014684
2The Loup32107222504
3Moneymore GAC21103356-232
4Ballymaguigan30302560-350



Monday 27th July 2020
Swatragh 3-16 v 0-10 St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough
Round 1
7 15 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: Jude Dixon )
Ballinascreen 0-9 v 2-11 Bellaghy
Round 1
8 00 PM at Ballinascreen (Ref: Mervyn Mc Aleese)
Faughanvale 1-8 v 2-6 Limavady Wolfhounds
Round 1
7 15 PM at John McLaughlin Park (Ref: Michael (snr) Mc Laughlin)
Dungiven 6-15 v 0-2 St Patrick’s
Round 1
7 15 PM at Pairc Ui Cathain (Ref: Emmet Mc Shane)
Glen 9-20 v 0-3 Ballerin
Round 1
7 15 PM at Watty Graham Park (Ref: Joe Mulholland)
Banagher 7-10 v 1-3 John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 1
7 15 PM at Banagher (Ref: Terence Mc Gilligan)
Eoghan Rua P v P Kilrea
Round 1
at (Ref: )
Postponed
Slaughtneil 3-9 v 0-4 Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 1
7 15 PM at Slaughtneil (Ref: Harry Tohill)
Desertmartin 0-14 v 2-9 St Michael’s GAC Lissan
Round 1
7 15 PM at Longfield (Ref: Anthony Campbell)
St Michael’s 1-4 v 9-16 St Malachy’s Castledawson
Round 1
7 15 PM at Glack (Ref: Martin Donnelly)
Glenullin 1-8 v 2-20 O’Donovan Rossa GAC
Round 1
7 15 PM at Glenullin (Ref: Richie Donoghue)
Steelstown Brian Og’s 4-8 v 0-8 Craigbane
Round 1
7 15 PM at Pairc Brid (Ref: Declan O Connor)
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG 1-6 v 3-13 St Marys Slaughtmanus GAC
Round 1
7 15 PM at Doire Trasna (Ref: Gavin Hegarty)
The Loup 0-6 v 1-11 Ballinderry
Round 1
7 15 PM at Loup (Ref: Kevin Donnelly)
Ballymaguigan 4-6 v 6-14 Moneymore GAC
Round 1
7 15 PM at Ballymaguigan (Ref: Cathal Forbes)
Glenullin 1-8 v 2-20 O’Donovan Rossa GAC
Round 3
7 15 PM at Glenullin (Ref: TBC)
Desertmartin 0-14 v 2-9 St Michael’s GAC Lissan
Round 3
7 15 PM at Desertmartin (Ref: TBC)
St Michael’s 1-4 v 9-16 St Malachy’s Castledawson
Round 3
7 15 PM at Magilligan (Ref: TBC)
Craigbane 0-8 v 4-8 Steelstown Brian Og’s
Round 3
7 15 PM at (Ref: TBC)
Ballinderry 1-11 v 0-6 The Loup
Round 3
7 15 PM at Ballinderry (Ref: TBC)
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG 1-6 v 3-13 St Marys Slaughtmanus GAC
Round 3
7 15 PM at (Ref: TBC)
Moneymore GAC 6-14 v 4-6 Ballymaguigan
Round 3
7 15 PM at Moneymore (Ref: TBC)
Monday 3rd August 2020
Bellaghy 2-23 v 1-6 Swatragh
Round 2
7 15 PM at Bellaghy (Ref: Kevin Donnelly)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough 2-9 v 2-11 Ballinascreen
Round 2
8 00 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: Barry Cassidy)
St Patrick’s 1-6 v 1-13 Faughanvale
Round 2
7 15 PM at Drumsurn (Ref: Damien Harkin)
Limavady Wolfhounds 1-6 v 5-18 Dungiven
Round 2
7 15 PM at Limavady (Ref: Mervyn Mc Aleese)
John Mitchel’s GAC, Claudy 0-8 v 1-22 Glen
Round 2
7 15 PM at Claudy (Ref: Cyril Hargan)
Ballerin 2-13 v 9-17 Banagher
Round 2
7 15 PM at Ballerin (Ref: Gavin Hegarty)
Sean O’Leary GAC Newbridge 0-0 v CONC Eoghan Rua
Round 2
7 15 PM at Newbridge (Ref: Brendan Quinn)
Kilrea 2-8 v 1-16 Slaughtneil
Round 2
7 15 PM at Kilrea (Ref: Martin Donnelly)
St Michael’s GAC Lissan 0-2 v 4-27 Lavey
Round 2
7 15 PM at Lavey (Ref: Cathal Forbes)
O’Donovan Rossa GAC 0-0 v CONC St Michael’s
Round 2
7 15 PM at Magherafelt (Ref: Harry Tohill)
St Malachy’s Castledawson 1-14 v 5-10 Glenullin
Round 2
7 15 PM at Castledawson (Ref: Niall Kearney)
St Marys Slaughtmanus GAC 3-11 v 2-9 Steelstown Brian Og’s
Round 2
7 15 PM at Slaughtmanus (Ref: Timothy Daly)
Craigbane 3-20 v 0-4 Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG
Round 2
7 15 PM at Craigbane (Ref: Mark O Neill)
Moneymore GAC 0-1 v 7-17 The Loup
Round 2
7 15 PM at Moneymore (Ref: Martin Coyle)
Ballinderry 0-0 v CONC Ballymaguigan
Round 2
7 15 PM at Ballinderry (Ref: Malachy Mc Toal)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough 2-9 v 2-11 Ballinascreen
Round 3
7 15 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: TBC)
St Patrick’s 1-6 v 1-13 Faughanvale
Round 3
7 15 PM at Drumsurn (Ref: TBC)
Kilrea 2-8 v 1-16 Slaughtneil
Round 3
7 15 PM at Kilrea (Ref: TBC)
Sean O’Leary GAC Newbridge 0-0 v CONC Eoghan Rua
Round 3
7 15 PM at (Ref: TBC)
Bellaghy 2-23 v 1-6 Swatragh
Round 3
7 00 PM at Bellaghy (Ref: TBC)
Limavady Wolfhounds 1-6 v 5-18 Dungiven
Round 3
7 15 PM at Limavady (Ref: TBC)
Monday 10th August 2020
Bellaghy 7-11 v 1-12 St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough
Round 3
7 15 PM at Bellaghy (Ref: Mark O Neill)
Swatragh 2-6 v 0-10 Ballinascreen
Round 3
7 15 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: John Joe Cleary)
Limavady Wolfhounds 4-10 v 2-4 St Patrick’s
Round 3
7 15 PM at Limavady (Ref: Caolan Mc Donald)
Dungiven 3-12 v 0-5 Faughanvale
Round 3
7 15 PM at Pairc Ui Cathain (Ref: Richie Donoghue)
Ballerin 0-8 v 1-6 John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 3
7 15 PM at Ballerin (Ref: Mervyn Mc Aleese)
Banagher 0-12 v 4-15 Glen
Round 3
7 15 PM at Banagher (Ref: Martin Donnelly)
Kilrea 2-9 v 1-10 Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 3
7 15 PM at Kilrea (Ref: Harry Tohill)
Slaughtneil P v P Eoghan Rua
Round 3
at (Ref: )
Postponed
Lavey P v P Desertmartin
Round 3
at (Ref: )
Postponed
St Malachy’s Castledawson 2-10 v 8-19 O’Donovan Rossa GAC
Round 3
7 15 PM at Castledawson (Ref: Thomas Devlin)
Glenullin P v P St Michael’s
Round 3
at (Ref: )
Postponed
Craigbane 1-14 v 0-7 St Marys Slaughtmanus GAC
Round 3
7 15 PM at Craigbane (Ref: Paul Quigley)
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG 2-5 v 1-17 Steelstown Brian Og’s
Round 3
7 15 PM at Doire Trasna (Ref: Gavin Hegarty)
Ballinderry P v P Moneymore GAC
Round 3
at (Ref: )
Postponed
Ballymaguigan 1-4 v 6-10 The Loup
Round 3
7 15 PM at Ballymaguigan (Ref: Anthony Campbell)
Banagher 0-12 v 4-15 Glen
Round 3
7 15 PM at Banagher (Ref: TBC)
Ballerin 0-8 v 1-6 John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 3
7 15 PM at Ballerin (Ref: TBC)
Lavey 0-0 v CONC Desertmartin
Round 3
7 15 PM at Lavey (Ref: TBC)
Friday 21st August 2020
Banagher 1-10 v 2-17 Kilrea
Round 4
7 30 PM at Banagher (Ref: Gavin Hegarty)
Monday 24th August 2020
Ballinascreen 4-17 v 2-7 St Patrick’s
Round 4
7 00 PM at Ballinascreen (Ref: Mark O Neill)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough 1-8 v 0-6 Faughanvale
Round 4
7 00 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: Martin Donnelly)
Glen 2-14 v 0-12 Slaughtneil
Round 4
7 00 PM at Watty Graham Park (Ref: Kevin Donnelly)
John Mitchel’s GAC, Claudy 2-10 v 3-9 Eoghan Rua
Round 4
7 00 PM at Claudy (Ref: Paul Quigley)
Ballerin 0-5 v 6-12 Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 4
7 30 PM at Ballerin (Ref: Harry Tohill)
Lavey 2-14 v 0-8 O’Donovan Rossa GAC
Round 4
7 00 PM at Lavey (Ref: Declan O Connor)
Glenullin v BYE
Round 4
at (Ref: )
St Michael’s GAC Lissan 4-18 v 3-3 St Michael’s
Round 4
7 00 PM at Ballinderry (Ref: TBC)
Desertmartin 2-12 v 0-10 St Malachy’s Castledawson
Round 4
7 00 PM at Longfield (Ref: Richie Donoghue)
Craigbane 1-14 v 3-7 The Loup
Round 4
7 00 PM at Craigbane (Ref: Mark O Neill)
Steelstown Brian Og’s 0-12 v 3-9 Ballinderry
Round 4
7 00 PM at Pairc Brid (Ref: Damien Harkin)
St Marys Slaughtmanus GAC 11-16 v 2-7 Ballymaguigan
Round 4
7 00 PM at Slaughtmanus (Ref: Emmet Mc Shane)
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG 4-7 v 2-6 Moneymore GAC
Round 4
7 00 PM at Doire Trasna (Ref: Timothy Daly)
Bellaghy P v P Limavady Wolfhounds
Round 4
at (Ref: )
Postponed
Swatragh 1-6 v 2-22 Dungiven
Round 4
7 00 PM at Swatragh (Ref: John Joe Cleary)
Monday 31st August 2020
Faughanvale 1-5 v 5-14 Ballinascreen
Round 5
7 00 PM at John McLaughlin Park (Ref: Declan O Connor)
St Patrick’s 0-11 v 2-11 St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough
Round 5
7 00 PM at Drumsurn (Ref: Caolan Mc Donald)
Kilrea 1-18 v 0-13 Glen
Round 5
7 00 PM at Kilrea (Ref: Richie Donoghue)
Slaughtneil 1-13 v 3-12 Banagher
Round 5
7 00 PM at Slaughtneil (Ref: John Joe Cleary)
Sean O’Leary GAC Newbridge 4-10 v 0-7 John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 5
7 00 PM at Newbridge (Ref: Kevin Donnelly)
Eoghan Rua 3-15 v 3-15 Ballerin
Round 5
7 00 PM at Coleraine (Ref: Mervyn Mc Aleese)
Glenullin 0-6 v 5-25 Lavey
Round 5
7 00 PM at Glenullin (Ref: Mark O Neill)
O’Donovan Rossa GAC v BYE
Round 5
at (Ref: )
St Malachy’s Castledawson 2-12 v 2-10 St Michael’s GAC Lissan
Round 5
7 00 PM at Castledawson (Ref: Brendan Quinn)
St Michael’s 1-3 v 7-21 Desertmartin
Round 5
7 00 PM at Glack (Ref: Martin Donnelly)
Ballinderry 7-9 v 2-14 Craigbane
Round 5
7 00 PM at Ballinderry (Ref: Martin Coyle)
The Loup 4-7 v 2-10 Steelstown Brian Og’s
Round 5
7 00 PM at Loup (Ref: Maurice Corrigan)
Moneymore GAC 2-8 v 6-11 St Marys Slaughtmanus GAC
Round 5
7 00 PM at Moneymore (Ref: Patrick Devlin)
Ballymaguigan 3-7 v 3-9 Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG
Round 5
7 00 PM at Ballymaguigan (Ref: Anthony Campbell)
Dungiven 3-13 v 5-15 Bellaghy
Round 5
7 00 PM at Dungiven (Ref: Cyril Hargan)
Limavady Wolfhounds 0-0 v 0-0 Swatragh
Round 5
7 00 PM at Limavady (Ref: Dan Mullan)