Hughes Steel Fabrications U19 Football League
 ACFL U19A
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Slaughtneil761081641712
2Ballinascreen64205535208
3O'Donovan Rossa GAC44005434208
4Glen743011299138
5Dungiven7430100101-18
6Desertmartin62405585-304
7Bellaghy61504786-392
8Lavey70700000



 ACFL U19B1
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Sean O'Leary GAC Newbridge6600140687212
2Ballinderry6420847778
3St Malachy's Castledawson63309879196
4Swatragh63303061-316
5Glenullin62315064-145
6Limavady Wolfhounds623160104-445
7St Oliver Plunkett's GAC, Greenlough6060716-90



 ACFL U19B2 Grp A
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Craigbane650199653411
2John Mitchel's GAC, Claudy5311605557
3Ballymaguigan53206247156
4St Marys Slaughtmanus GAC53204668-226
5The Loup51402242-202
6Steelstown Brian Og's10101521-60
7St Michael's GAC Lissan50501117-60



 ACFL U19B2 Grp B
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Steelstown Brian Og's6501119536611
2Kilrea641110180219
3Faughanvale532010380236
4Banagher51404454-102
5St Patrick's51403052-222
6Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG514031109-782



Monday 4th April 2022
Bellaghy 1-8 v 1-12 Desertmartin
Round 1
7 00 PM at Drumanee (Ref: Martin Donnelly)
Lavey CONC v 0-0 Dungiven
Round 1
7 00 PM at Lavey (Ref: TBC)
Ballinascreen 2-5 v 2-6 Slaughtneil
Round 1
7 00 PM at Ballinascreen (Ref: John Joe Cleary)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough 0-7 v 1-13 Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 1
7 00 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: Cathal Doherty)
Ballinderry 2-6 v 1-7 Limavady Wolfhounds
Round 1
8 00 PM at Ballinderry (Ref: Maurice Corrigan)
St Michael’s GAC Lissan 1-8 v 2-11 Ballymaguigan
Round 1
6 45 PM at Lissan (Ref: Patrick Walsh)
The Loup CONC v 0-0 St Marys Slaughtmanus GAC
Round 1
7 00 PM at Loup (Ref: Mark Mc Geehan)
John Mitchel’s GAC, Claudy 1-9 v 2-6 Craigbane
Round 1
7 00 PM at Claudy (Ref: Kieran Jnr Connor)
Faughanvale 0-7 v 3-9 Steelstown Brian Og’s
Round 1
7 00 PM at John McLaughlin Park (Ref: Damien Harkin)
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG 4-7 v 2-14 Kilrea
Round 1
7 00 PM at Doire Trasna (Ref: Sean Curran)
Banagher 2-9 v 0-5 St Patrick’s
Round 1
8 15 PM at Banagher (Ref: Ciaran Brolly)
Monday 11th April 2022
Slaughtneil 0-0 v CONC Lavey
Round 2
7 00 PM at Slaughtneil (Ref: TBC)
Dungiven 1-6 v 2-14 O’Donovan Rossa GAC
Round 2
7 00 PM at Pairc Ui Cathain (Ref: John Joe Cleary)
Glen 3-24 v 2-7 Desertmartin
Round 2
7 00 PM at Watty Graham Park (Ref: Richie Donoghue)
Bellaghy 0-4 v 0-9 Ballinascreen
Round 2
7 00 PM at Bellaghy (Ref: Michael Kelly)
Limavady Wolfhounds 3-7 v 2-10 Glenullin
Round 2
7 00 PM at Limavady (Ref: Cyril Hargan)
Swatragh 0-0 v CONC St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough
Round 2
7 00 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: TBC)
Sean O’Leary GAC Newbridge 3-13 v 0-13 St Malachy’s Castledawson
Round 2
7 00 PM at Newbridge (Ref: Brendan Quinn)
St Marys Slaughtmanus GAC 4-12 v 2-5 John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 2
7 00 PM at Slaughtmanus (Ref: Cathal Doherty)
Craigbane 0-0 v CONC St Michael’s GAC Lissan
Round 2
7 30 PM at Craigbane (Ref: TBC)
Ballymaguigan 0-0 v CONC The Loup
Round 2
7 30 PM at Ballymaguigan (Ref: TBC)
Steelstown Brian Og’s 11-15 v 0-5 Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG
Round 2
7 00 PM at Pairc Brid (Ref: Ciaran Brolly)
St Patrick’s 2-8 v 3-9 Faughanvale
Round 2
7 00 PM at Drumsurn (Ref: Caolan Mc Donald)
Kilrea 4-13 v 1-11 Banagher
Round 2
7 30 PM at Kilrea (Ref: Harry Tohill)
Monday 25th April 2022
Dungiven 6-9 v 2-9 Desertmartin
Round 3
7 30 PM at Dungiven (Ref: Brendan Quinn)
Slaughtneil 2-10 v 0-7 Bellaghy
Round 3
7 30 PM at Slaughtneil (Ref: Gregory Mc Williams)
Lavey CONC v 0-0 O’Donovan Rossa GAC
Round 3
7 30 PM at Lavey (Ref: TBC)
Ballinascreen 5-12 v 0-6 Glen
Round 3
7 30 PM at Ballinascreen (Ref: Richie Donoghue)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough CONC v 0-0 Limavady Wolfhounds
Round 3
7 30 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: TBC)
St Malachy’s Castledawson 4-13 v 1-13 Swatragh
Round 3
7 30 PM at Castledawson (Ref: TBC)
Glenullin 3-11 v 3-12 Ballinderry
Round 3
7 30 PM at Glenullin (Ref: Martin Donnelly)
St Michael’s GAC Lissan CONC v 0-0 John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 3
7 30 PM at Lissan (Ref: TBC)
Craigbane 2-14 v 1-10 The Loup
Round 3
7 30 PM at Craigbane (Ref: Gavin Hegarty)
Ballymaguigan 4-13 v 1-4 St Marys Slaughtmanus GAC
Round 3
7 30 PM at Ballymaguigan (Ref: Patrick Devlin)
St Patrick’s 0-0 v CONC Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG
Round 3
7 00 PM at Drum (Ref: TBC)
Steelstown Brian Og’s 3-5 v 1-11 Kilrea
Round 3
7 30 PM at Pairc Brid (Ref: Damien Harkin)
Faughanvale 4-12 v 1-12 Banagher
Round 3
7 30 PM at John McLaughlin Park (Ref: Eamon Peter Cassidy)
Friday 29th April 2022
Glenullin CONC v 0-0 Swatragh
Round 1
7 00 PM at Glenullin (Ref: TBC)
Monday 9th May 2022
Dungiven 1-10 v 1-5 Ballinascreen
Round 4
7 30 PM at Pairc Ui Cathain (Ref: Emmet Mc Shane)
Glen 1-9 v 1-12 Slaughtneil
Round 4
7 30 PM at Watty Graham Park (Ref: Brendan Quinn)
Bellaghy 0-0 v CONC Lavey
Round 4
7 30 PM at Bellaghy (Ref: TBC)
Limavady Wolfhounds 0-5 v 8-14 St Malachy’s Castledawson
Round 4
7 30 PM at Limavady (Ref: Kieran Jnr Connor)
Ballinderry 0-0 v CONC St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough
Round 4
7 30 PM at Ballinderry (Ref: TBC)
Swatragh 0-7 v 2-13 Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 4
7 30 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: Richie Donoghue)
St Marys Slaughtmanus GAC 2-9 v 5-17 Craigbane
Round 4
7 30 PM at Slaughtmanus (Ref: Caolan Mc Donald)
The Loup 0-0 v CONC St Michael’s GAC Lissan
Round 4
7 30 PM at Loup (Ref: TBC)
John Mitchel’s GAC, Claudy 2-9 v 1-7 Ballymaguigan
Round 4
7 30 PM at Claudy (Ref: Terence Mc Gilligan)
Kilrea 0-0 v CONC St Patrick’s
Round 4
7 30 PM at Kilrea (Ref: TBC)
Banagher CONC v 0-0 Steelstown Brian Og’s
Round 4
7 30 PM at Banagher (Ref: TBC)
Thursday 12th May 2022
O’Donovan Rossa GAC P v P Desertmartin
Round 4
Postponed
Thursday 19th May 2022
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG 1-4 v 8-17 Faughanvale
Round 4
7 30 PM at Doire Trasna (Ref: Ciaran Brolly)
Monday 23rd May 2022
Slaughtneil 1-10 v 0-8 Dungiven
Round 5
7 30 PM at Slaughtneil (Ref: Michael Quinn)
Lavey CONC v 0-0 Desertmartin
Round 5
7 30 PM at Lavey (Ref: TBC)
Bellaghy 0-10 v 2-11 Glen
Round 5
7 30 PM at Bellaghy (Ref: Martin Coyle)
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough CONC v 0-0 Glenullin
Round 5
7 30 PM at St Oliver Plunkett Park (Ref: TBC)
St Malachy’s Castledawson 3-13 v 5-21 Ballinderry
Round 5
7 30 PM at Castledawson (Ref: Gregory Mc Williams)
Sean O’Leary GAC Newbridge 6-13 v 1-9 Limavady Wolfhounds
Round 5
7 30 PM at Newbridge (Ref: Richie Donoghue)
Craigbane 0-14 v 1-7 Ballymaguigan
Round 5
7 30 PM at Craigbane (Ref: Emmet Mc Shane)
St Michael’s GAC Lissan CONC v 0-0 St Marys Slaughtmanus GAC
Round 5
7 30 PM at Lissan (Ref: TBC)
John Mitchel’s GAC, Claudy 4-10 v 2-3 The Loup
Round 5
7 30 PM at Claudy (Ref: Martin Donnelly)
St Patrick’s 1-8 v 3-10 Steelstown Brian Og’s
Round 5
7 30 PM at Drum (Ref: Martin O'Connor)
Faughanvale 1-10 v 4-14 Kilrea
Round 5
7 30 PM at John McLaughlin Park (Ref: Kieran Jnr Connor)
Banagher CONC v 0-0 Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG
Round 5
7 30 PM at Banagher (Ref: TBC)
Friday 3rd June 2022
Steelstown Brian Og’s 3-11 v 1-13 Kilrea
7 30 PM at Banagher (Ref: Brendan Quinn)
Monday 6th June 2022
Ballinascreen 0-0 v CONC Desertmartin
Round 6
7 30 PM at Ballinascreen (Ref: TBC)
Dungiven 6-11 v 2-9 Bellaghy
Round 6
7 30 PM at Pairc Ui Cathain (Ref: Mervyn Mc Aleese)
Glen 0-0 v CONC Lavey
Round 6
7 30 PM at Watty Graham Park (Ref: TBC)
O’Donovan Rossa GAC 1-11 v 1-8 Slaughtneil
Round 6
7 30 PM at Magherafelt (Ref: Cyril Hargan)
Limavady Wolfhounds 1-14 v 0-7 Swatragh
Round 6
7 30 PM at Limavady (Ref: Dan Mullan)
Glenullin 0-0 v CONC St Malachy’s Castledawson
Round 6
7 30 PM at Glenullin (Ref: TBC)
Craigbane 3-12 v 2-9 Steelstown Brian Og’s
U19B2 League Final
7 30 PM at Celtic Park (Ref: Damien Harkin)
Thursday 9th June 2022
Ballinderry 2-9 v 5-10 Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 6
7 30 PM at Ballinderry (Ref: Maurice Corrigan)
Wednesday 15th June 2022
O’Donovan Rossa GAC 3-11 v 0-14 Glen
Round 1
7 45 PM at Magherafelt (Ref: Gregory Mc Williams)
Monday 20th June 2022
Slaughtneil 1-11 v 1-9 Desertmartin
Round 7
7 30 PM at Slaughtneil (Ref: Harry Tohill)
Lavey CONC v 0-0 Ballinascreen
Round 7
7 30 PM at Lavey (Ref: TBC)
Glen 5-15 v 2-8 Dungiven
Round 7
7 30 PM at Watty Graham Park (Ref: Richie Donoghue)
Bellaghy P v P O’Donovan Rossa GAC
Round 7
Postponed
St Malachy’s Castledawson 0-0 v CONC St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough
Round 7
7 30 PM at Castledawson (Ref: TBC)
Swatragh 0-0 v CONC Ballinderry
Round 7
7 30 PM at Davitt Park, Swatragh (Ref: TBC)
Sean O’Leary GAC Newbridge 4-15 v 2-8 Glenullin
Round 7
7 30 PM at Newbridge (Ref: Mervyn Mc Aleese)
Monday 18th July 2022
Ballinascreen --- v --- O’Donovan Rossa GAC
Round 5
7 30 PM at Ballinascreen (Ref: Richie Donoghue)