O'Neills U18 Football Championship Group Stage
 O'Neills U18 Football Championship Grp A
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Swatragh11002510152
2Bellaghy110017982
3Ballinascreen1010917-80
4St Oliver Plunkett's GAC, Greenlough10101025-150



 O'Neills U18 Football Championship Grp B
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Dungiven1100332312
2Limavady Wolfhounds1100121112
3Faughanvale10101112-10
4St Patrick's1010233-310



 O'Neills U18 Football Championship Grp C
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Glen1100473442
2Banagher1100316252
3John Mitchel's GAC, Claudy1010631-250
4Ballerin1010347-440



 O'Neills U18 Football Championship Grp D
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Slaughtneil1100184142
2Kilrea00000000
3Eoghan Rua00000000
4Sean O'Leary GAC Newbridge1010418-140



 O'Neills U18 Football Championship Grp E
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1St Michael's GAC Lissan1100151412
2Lavey00000000
3Desertmartin10101415-10



 O'Neills U18 Football Championship Grp F
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1O'Donovan Rossa GAC22002611154
2St Malachy's Castledawson1100437362
3Glenullin10101126-150
4St Michael's2020743-360



 O'Neills U18 Football Championship Grp G
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1St Marys Slaughtmanus GAC1100229132
2Steelstown Brian Og's1100208122
3Craigbane1010820-120
4Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG1010922-130



 O'Neills U18 Football Championship Grp H
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Ballinderry220014684
2Moneymore GAC11003218142
3The Loup1010614-80
4Ballymaguigan20201832-140



Monday 27th July 2020
Swatragh 3-16 v 0-10 St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough
Round 1
7 15 PM at Davitt Park, Swatragh
Ballinascreen 0-9 v 2-11 Bellaghy
Round 1
8 00 PM at Ballinascreen
Faughanvale 1-8 v 2-6 Limavady Wolfhounds
Round 1
7 15 PM at John McLaughlin Park
Dungiven 6-15 v 0-2 St Patrick’s
Round 1
7 15 PM at Pairc Ui Cathain
Glen 9-20 v 0-3 Ballerin
Round 1
7 15 PM at Watty Graham Park
Banagher 7-10 v 1-3 John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 1
7 15 PM at Banagher
Eoghan Rua P v P Kilrea
Round 1
at
Postponed
Slaughtneil 3-9 v 0-4 Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 1
7 15 PM at Slaughtneil
Desertmartin 0-14 v 2-9 St Michael’s GAC Lissan
Round 1
7 15 PM at Longfield
St Michael’s 1-4 v 9-16 St Malachy’s Castledawson
Round 1
7 15 PM at Glack
Glenullin 1-8 v 2-20 O’Donovan Rossa GAC
Round 1
7 15 PM at Glenullin
Steelstown Brian Og’s 4-8 v 0-8 Craigbane
Round 1
7 15 PM at Pairc Brid
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG 1-6 v 3-13 St Marys Slaughtmanus GAC
Round 1
7 15 PM at Doire Trasna
The Loup 0-6 v 1-11 Ballinderry
Round 1
7 15 PM at Loup
Ballymaguigan 4-6 v 6-14 Moneymore GAC
Round 1
7 15 PM at Ballymaguigan
Monday 3rd August 2020
Bellaghy --- v --- Swatragh
Round 2
7 15 PM at Bellaghy
St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough --- v --- Ballinascreen
Round 2
8 00 PM at St Oliver Plunkett Park
St Patrick’s --- v --- Faughanvale
Round 2
7 15 PM at Drumsurn
Limavady Wolfhounds --- v --- Dungiven
Round 2
7 15 PM at Limavady
John Mitchel’s GAC, Claudy --- v --- Glen
Round 2
7 15 PM at Claudy
Ballerin --- v --- Banagher
Round 2
7 15 PM at Ballerin
Sean O’Leary GAC Newbridge --- v --- Eoghan Rua
Round 2
7 15 PM at Newbridge
Kilrea --- v --- Slaughtneil
Round 2
7 15 PM at Kilrea
St Michael’s GAC Lissan --- v --- Lavey
Round 2
7 15 PM at Lavey
O’Donovan Rossa GAC 0-0 v CONC St Michael’s
Round 2
7 15 PM at Magherafelt
St Malachy’s Castledawson --- v --- Glenullin
Round 2
7 15 PM at Castledawson
St Marys Slaughtmanus GAC --- v --- Steelstown Brian Og’s
Round 2
7 15 PM at Slaughtmanus
Craigbane --- v --- Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG
Round 2
7 15 PM at Craigbane
Moneymore GAC --- v --- The Loup
Round 2
7 15 PM at Moneymore
Ballinderry 0-0 v CONC Ballymaguigan
Round 2
7 15 PM at Ballinderry
Monday 10th August 2020
Bellaghy --- v --- St Oliver Plunkett’s GAC, Greenlough
Round 3
7 15 PM at Bellaghy
Swatragh --- v --- Ballinascreen
Round 3
7 15 PM at Davitt Park, Swatragh
Limavady Wolfhounds --- v --- St Patrick’s
Round 3
7 15 PM at Limavady
Dungiven --- v --- Faughanvale
Round 3
7 15 PM at Pairc Ui Cathain
Ballerin --- v --- John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 3
7 15 PM at Ballerin
Banagher --- v --- Glen
Round 3
7 15 PM at Banagher
Kilrea --- v --- Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 3
7 15 PM at Kilrea
Slaughtneil --- v --- Eoghan Rua
Round 3
7 15 PM at Slaughtneil
Lavey --- v --- Desertmartin
Round 3
7 15 PM at Lavey
St Malachy’s Castledawson --- v --- O’Donovan Rossa GAC
Round 3
7 15 PM at Castledawson
Glenullin --- v --- St Michael’s
Round 3
7 15 PM at Glenullin
Craigbane --- v --- St Marys Slaughtmanus GAC
Round 3
7 15 PM at Craigbane
Na Piarsaigh Doire Trasna C.LG --- v --- Steelstown Brian Og’s
Round 3
7 15 PM at Doire Trasna
Ballinderry --- v --- Moneymore GAC
Round 3
7 15 PM at Ballinderry
Ballymaguigan --- v --- The Loup
Round 3
7 15 PM at Ballymaguigan