O'Neills Senior Football Championship
 O'Neills Senior Football Championship Group A
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Sean O'Leary GAC Newbridge11002811172
2The Loup1001151501
3Bellaghy1001151501
4O'Brien's G.F.C Foreglen10101128-170



 O'Neills Senior Football Championship Group B
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Slaughtneil1100246182
2Eoghan Rua1100161332
3Lavey10101316-30
4Kilrea1010624-180



 O'Neills Senior Football Championship Group C
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Glen11002513122
2O'Donovan Rossa GAC110014682
3Ballinderry1010614-80
4Banagher10101325-120



 O'Neills Senior Football Championship Group D
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Ballinascreen110014862
2Swatragh1100211742
3Dungiven10101721-40
4John Mitchel's GAC, Claudy1010814-60



Saturday 1st August 2020
The Loup 1-12 v 1-12 Bellaghy
Round 1
6 30 PM at Magherafelt
Slaughtneil 2-18 v 0-6 Kilrea
Round 1
4 00 PM at Slaughtneil
Eoghan Rua 3-7 v 1-10 Lavey
Round 1
4 15 PM at Coleraine
Glen 2-19 v 1-10 Banagher
Round 1
4 00 PM at Watty Graham Park
Ballinascreen 1-11 v 1-5 John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 1
4 00 PM at Ballinascreen
Swatragh 2-15 v 1-14 Dungiven
Round 1
4 00 PM at Davitt Park, Swatragh
Sunday 2nd August 2020
Sean O’Leary GAC Newbridge 3-19 v 1-8 O’Brien’s G.F.C Foreglen
Round 1
6 30 PM at Glen
O’Donovan Rossa GAC 1-11 v 0-6 Ballinderry
Round 1
4 00 PM at Magherafelt
Saturday 8th August 2020
Slaughtneil --- v --- Eoghan Rua
Round 2
2 00 PM at Greenlough
O’Donovan Rossa GAC --- v --- Glen
Round 2
6 30 PM at Bellaghy
John Mitchel’s GAC, Claudy --- v --- Swatragh
Round 2
4 00 PM at Claudy
Sunday 9th August 2020
Bellaghy --- v --- O’Brien’s G.F.C Foreglen
Round 2
4 00 PM at Bellaghy
The Loup --- v --- Sean O’Leary GAC Newbridge
Round 2
4 00 PM at Loup
Lavey --- v --- Kilrea
Round 2
2 00 PM at Swatragh
Ballinderry --- v --- Banagher
Round 2
6 30 PM at Glen
Dungiven --- v --- Ballinascreen
Round 2
4 00 PM at Pairc Ui Cathain
2020-08-22 - 2020-08-23
Sean O’Leary GAC Newbridge --- v --- Bellaghy
Round 3
TBC at Newbridge
O’Brien’s G.F.C Foreglen --- v --- The Loup
Round 3
TBC at Foreglen
Lavey --- v --- Slaughtneil
Round 3
TBC at Lavey
Kilrea --- v --- Eoghan Rua
Round 3
TBC at Kilrea
Banagher --- v --- O’Donovan Rossa GAC
Round 3
TBC at Banagher
Ballinderry --- v --- Glen
Round 3
TBC at Ballinderry
Dungiven --- v --- John Mitchel’s GAC, Claudy
Round 3
TBC at
Swatragh --- v --- Ballinascreen
Round 3
TBC at